Diş beyazlatma

Dişler çok önemlidir. Toplum içi de gülümserken bile insanlar önce dişlerinize bakarlar. Sararmış yada renklenmiş bir diş toplum içinde gülmenizi bile engelleyecektir. Bu yüzden diş beyazlatma hizmetimiz ile ilgili bu yazımız oluşturduk.

Diş beyazlatma nedir ?

Diş beyazlatma işlemi dişlerin renklerini açmak içim diş üzerinde herhangi bir işlem yapmadan (dolgu, kaplama gibi…) , oluşturulan oksidasyon reaksiyonu sayesinde lekelenmeye sebep olan organik ve inorganik maddelerin çözünmesi sağlanarak daha beyaz dişler oluşturma işlemidir.

Herkese hitap edecek şekilde konuşmak gerekirse ; diş üzerinde oluşan organik veya inorganik lekelerin ve renklenmelerin kimyasal yöntem ile giderilerek dişin orjinal rengin dönüştürülmeye çalışılması operasyonudur.

Diş beyazlatma işlemi evde yapılabilir mi?

Ev tipi beyazlatma (Home Bleeching) evde de rahatca uygulanabilecek bir beyazlatma yöntemidir. Dişler üzerinde yapılan profesyonel temizliğin ardından hekimin uygulayacağı bir plak ve evde kullanmak üzere vereceği bir jel yardımı ile uygulanır. 6-8 saat süre ile uykuda televizyon karsısında uygulanabilecek olan ev tipi beyazlatma hastalarımıza ev konforunda bir tedavi seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır.

Klinikte diş beyazlatma işlemi nasıl yapılır ?

Kliniklerimizde lazer aracılığı ile diş beyazlatma (ağartma) işlemleri uygulanabilmektedir.45 dakika gibi bir sürede sonuca ulaşabildiğimiz tedaviler hastalarımızı kısa sürede alınan sonuç sebebi ile mutlu etmektedir.

Diş beyazlatma işlemi hassasiyete yol açar mı?

Diş beyazlatma işlemleri doğru şekilde uygulandığında hastalar üzerinde tatmin edici sonuçlar yaratabilmektedir Malesef kaliteli beyazlatma patları kullanılmadan beyazlatma yapıldığında ve uygulama prosedürlerine uyulmadığı takdirde hastalarımız ; rengin erken geri dönmesi ,hassasiyet , istenilen rengin yakalanamaması gibi şikayetler ile kliniğimize başvurabilmektedir.Bu sebeple her tedavide olması gerektiği gibi maksimum dikkat ve özenle tedavilerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Diş beyazlatma işleminden önce dişler temizlenmeli mi ?

Diş beyazlatma işleminden önce kesinlikle profesyonel bir şekilde diş taşları ve diş üzerindeki lekelenmelerin temizlenmesi gerekir.Aksi takdirde diş üzerinde oluşturulan yeni renkte dalgalanmalar meydana gelebilmektedir.

Beyazlatma operasyonu sonrası diyet gerekli mi?

Evet kesinlikle var. İşlemin arkasından en az 2 gün beyaz gıdalar ile beslenilmesi  gerekmektedir. Renkli gıdalar ile beslenilmesi dişlerde renk dönüşümünü geciktirir.

Ankara ilinde ve çankaya, kızılay gibi ilçelerimizde yaşaşan müşterilerimiz gelerek ofisimizden bilgi alabilirler.

Leave comment